Deltagarlista

Class Båt nummer / Boat number Förare / pilot Navigatör / co-pilot Land / Country Klubb / Club Båttyp / Type of boat Färg på båt / Color of boat Motor / Engine
A 4 Mathias Halvorsen Caroline Garcia Norway Tvedestrand racing klubb Hvit
A 73 Lina Hamrén Jenny Wiberg Sweden RBR Smuggler RS Gul Mercury 115 ProXS
A 81 Johan Torsell Majken Asplund Sweden VROM Bat19 Gul Mercury 115 ProXS
A 82 Anton Modin Susanne Jansson Sweden Smedjebackens båt klubb Ej klart Vit Mercury 115
A 85 Thomas Billman Jonatan Rindar Sweden RBR Special Chiliröd Mercury 115 ProXS
A 87 Dan Torkel Kaasa Gliddi Günther Hirschel-haag Norway Tvedestrand Racing Klubb Beecraft – Argentina Hoatboat Hvit Mercury 115 ProXS
A 99 Peter Bjersten Linus Hjälte Sweden KMKR Deflector 23 Gul/svart Mercury 115 ProXS
A 199 Filip Ringkvist Henrik Sagfossen Norway OK Hot-Shot 21 Hvit Mercury 115 ProXS
B 6 Christer Jobs Ander Myren Sweden RBR Twister20 Röd Mercury115 XS
B 7 Tom Vuorihovi Samuli Vuorihovi Finland PoMo Twister 20 Vit Mercury 115
B 17 Peter Wahlström Jessica Fredheim Sweden ÖRK Twister 20 Röd/Svart Mercury 115 ProXS
B 24 Jyrki Perokorpi Ari-Pekka Anttila Finland PoMo Fimtech 59B Vit Mercury 115 ProXS
B 32 Rasmus Hamrén Madeleine Samuelsson Sweden RBR Twister 20 Special Gul Mercury 115 ProXS
B 61 Thomas Wrenkler Annika Wrenkler Sweden SBK Twister 20 Catamaran Silver Mercury F 115
B 62 Lovisa Sahlén Tobias Sahlén Sweden SRC Twister 20 Gul/Svart Mercury 115 ProXS
B 98 Filip Eriksson Fredrik Groth Fyrö Sweden RBR Twister 20 Silver/ blue Mercury 115 ProXS
C 25 Gustaf Lindén Kristina Coleman Sweden ÖRK Twister Grå Mercury 200XS
C 45 Sebastian Groth Josefin Due-Boje Sweden KMKR Twister Vit Mercury 200XS
C 55 Erik Sundblad Johansen Robert Aunvik Norway Drammen Sportsbåt Klubb Twister Blå/orange Mercury
C 56 Thomas Grimsrud Simen Einerkjær Norway Outboardklubben Twister 24 Hvit/orange Mercury 200XS
C 80 Viktor Jansson Sebastian Högberg Sweden ÖRK Twister Orange/Silver Mercury 200XS
Classic 2-292 Ronny Axelsson Mats Stoltenberg Sweden RBR Hydrolift R20 Vit/Blå/Grön Mercury XR2
Classic 3-212 Per Viklund Sigge Lind Sweden ÖRK Frode 21 Vit Mercury 200
Classic 3-57 Fredag Magnus Sjölander Nicolina Sjölander Sweden SBK Hydrolift 22 Blå – Vit Merc 150
Classic 3-57 Lördag Fredrik Sjölander Nicolina Sjölander Sweden SBK Hydrolift 22 Blå – Vit Merc 150
Classic 5-234 Robert Liljefors Pia Liljefors Sweden ÖRK Manta 24 Vit Jaguar V12
GP1 4 Samuel Johansson Sweden OJK seadoo gul rotax
GP1 7 Rickard Jönsson Sweden Örebro
GP1 9 Jimmy Olsson Sweden OJK Kawasaki 310 Grön svart 1600cc 310hk
GP1 84 Johan Johansson Sweden OJK seadoo gul rotax
GP1 96 Edvin Samuelsson Sweden OJK Seadoo Gul 300 XP Rotax
GP1 97 Nicklas Öberg Sweden OJK Kawasaki Grön /svart kawasaki
GP1 ? Johan Hermann Sweden OJK
J 14 Hilmer Wiberg William Sjöström Sweden Smedjebackens Båtklubb Mercury
J 36 Rickard Ingvarsson Ronja häggström Sweden ÖRK Dallapieta 16 Gul/blå Mercury 60
J 109 Filip Söderquist Fabian Söderquist Sweden ÖRK Dallapieta 16 Blå/vit Formula race 60
M 27 Marcus Friberg Anton Skwirut Sweden KMKR Nitra Racing 29 Grå 2x400HK
UL 26 Marcus Holm Niklas Andersson Finland MSF Scarab 26 Vit Merc 525Efi
UL 39 Christer Lindberg Eva Pettersson Sweden SBK BAT-28 RÖD / VIT MERCRUISER
UL 146 Jimmy Åhlvik Jan Holmqvist Sweden Smedjebackens Båtklubb A28 Svart Merc 525Efi
V24 24 Tim Johansson Daniel Johansson Sweden SBK Ocke Mannerfelt V24 Grå Volvo Penta 5,3
X 26 Dennis Vartiainen Martin Öfwerman Sweden SUK Hotshot 26 Grå Mercury 250 XS
X 40 Håkan Söderman Claes Elehn Sweden RBR hsracing.se Gul SEM Racing
X 64 Sven Johansson Michael Enmarker Sweden SBK Batboat 25 Gul Mercury 200XS
X 65 Krister Gahmberg Andreas Engström Sweden SBK Deflector 23 Röd Mercury 200XS
X 68 William Söderlind Marcus Grönwall Sweden RBR B-23 Eldaracing Vit Mercury 200XS
X 88 Marco Witt Sofie Hjorth Westberg Sweden KMKR Batboat 23 Svart som natten Mercury 200XS
X 161 Pål Torvund Lars Torvund Hansen Norway Grenland Racerbåt Klubb Batboat 23 Gul/Röd Mercury 200XS
X 166 Anders Köijer Caroline Wigerman Sweden XOR Hydrostep 696R Gul Mercury 200XS
Z 52 Jesper Zander Joakim Thulin Sweden SUK Frodé 23 R Vit Mercury 150 Pro Xs
Z 653 Jan Söderholm Alexander Schönberg Sweden SUK Phantom 20 Vit Mercury 150
Uppdaterad 20190812 kl.: 15.00